Na całym świecie pojawiają się programy skierowane na pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości. Kalisz zasługuje na taki program. Właśnie uruchomiony program jest bardzo prosty. Polega na popularyzacji ofert jego uczestników, intensyfikacji wzajemnych relacji między uczestnikami Programu, wzajemnego wspierania się jego uczestników.

Oddajemy Kaliszanom prowadzącym firmy, system, dzięki któremu można będzie pobudzić lokalną przedsiębiorczość. Jeśli każdy z nas wyda tylko 50 zł miesięcznie w firmie lokalnej, w tym stutysięcznym mieście zostanie rocznie... 36 milonów złotych. (Zakładając, że zrobiłoby to 60% mieszkańców miasta).

Czasami jest to kwestia świadomego wyboru - wystarczy kupić wycieczkę w biurze podróży, zamiast przez Internet. Czasami jest to kwestia zakupów spożywczych raz w miesiącu w lokalnym sklepiku. Ważne, żeby robić to świadomie.

Im więcej pieniędzy zacznie krążyć po Kaliszu, tym więcej osób i firm pod drodze otrzyma korzyści i wartości - zalezy nam na tym aby w naszym mieście było jak najwięcej krążących pieniędzy między ludźmi. Ten ruch wygeneruje dla każdego po drodze wartość.

A więc: nasza misją jest to, żeby w Kaliszu, rozumianym jako zbiorowisko osób utożsamiajaćych się z miastem, zostało jak najwięcej pieniędzy!

Wspólnie z Państwem będziemy się starać propagować akcję poprzez media i portale połecznościowe - zachęcamy do przyłaczenia się do akcji i jej propagowania. Niech jak najwięcej Kaliszan dowie się o niej, a wszystkim nam będzie się lepiej żyło w Kaliszu!