Nazywam się Jacek Magnuszewski i jestem pomysłodawcą programu Popieram Kalisz. Jestem związany z Kaliszem od pokoleń. W latach 30′ moi dziadkowie prowadzili hurtownię spożywczą na ulicy Narutowicza. Moi rodzice pracowali w Kaliszu przez całe życie: mama przez pół wieku prowadziła jedną z najstarszych aptek , na ulicy Kanonickiej, a ojciec był radcą prawnym w kilku znaczących kaliskich firmach. Ja miałem przyjemność pracować dla firmy która z Kalisza stworzyła ogólnopolską markę odzieżową. 10 lat temu stworzyłem portal calisia.pl który stara się promować poczucie, że Kalisz to całkiem fajne miasto. Portal stał się całkiem popularny.
Zawsze pasjonowała mnie lokalność. Po prostu, nie wszyscy mogą mieszkać i pracować w Nowym Jorku. Świat to również mniejsze i większe miejscowości, w których toczy się życie. Wiem, bo sporo podróżuję i jasne stało się dla mnie, że świat, w dobie globalizacji „stoi na lokalności”.

Stworzyliśmy program Popieram Kalisz 4 lata temu. Ale popełniliśmy jeden błąd: powiedzieliśmy wszystkim: program należy do Was, róbcie z nim co chcecie. Niestety każdy program musi być koordynowany. bez tego nie będzie istniał. Dlatego od teraz wprowadziliśmy niewielką opłatę roczną, która pozwoli Popierm Kalisz na rozwiunięcie skrzydeł. Zachęcam do dołączenia do grona uczestntików Popieram Kalisz.

Jacek Magnuszewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *